We wrześniu 2010 r. firma Lytess otworzyła pierwszy zakład produkcyjny zajmujący się w 100% rozwojem i produkcją mikrotekstyliów. Zakład ten, nazwany W.A.T (Worthwear Active Technology) znajduje się w Monastyrze w Tunezji. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym przeprowadza się łączenie tekstyliów z mikrokapsułkami.

Fachowość W.A.T oparta jest na specjalistycznej wiedzy w dziedzinie tekstyliów wykorzystywanej na każdym etapie produkcji: przy doborze substancji i kompozycji, tworzeniu prototypów, fasonowaniu, uszlachetnianiu tekstyliów, pakowaniu, itd. Na poszczególnych etapach przeprowadza się kontrole jakości surowców tekstylnych i formuł kosmetycznych, ulepszania produktów oraz utrwalania i osuszania.

W procesie produkcyjnym znajduje się ponad 100 punktów kontrolnych: od formuły kosmetycznej (zgodnej z europejskimi normami prawnymi), po wysyłkę produktów.

Fabryka W.A.T jest światowym wzorcem w dziedzinie produkcji dermotekstyliów.

W fabryce W.A.T firma Lytess prowadzi produkcję własnej marki o tej samej nazwie, przeznaczonej do sprzedaży bezpośredniej, sieci farmaceutycznych i sportowych. Jako marka ciesząca się zaufaniem, produkuje również dla grupy l’Oréal oraz innych Marek Własnych Dystrybutorów (MWD).

lytess-usine-wat