Mikrokapsułki, maleńkie kuleczki o wielkości mikrona, wytwarzane w procesach fizykochemicznych, składają z naturalnych substancji czynnych zamkniętych w polimerowej osłonce chroniącej i izolującej je od czynników zewnętrznych.

Mikrokapsulacja jest procesem polegającym na impregnacji i umieszczeniu mikrokapsułek pomiędzy włóknami tkaniny. W oparciu o ten proces firma Lytess wprowadziła unikalny system mikrokapsulacji, którego innowacyjna technologia umożliwia stopniowym uwalnianie się substancji czynnych z mokrokapsułek, przy zachowaniu ich właściwości działania.

Efekty działania są równomiernie rozłożone w czasie, dzięki czemu jest możliwe ich długotrwałe oddziaływanie, gwarantujące skuteczność popartą certyfikatami jakości.

Podczas ruchu ciała mikrokapsułki pękają, uwalniając zawarte w nich substancje o dobroczynnym działaniu dla skóry. To właśnie jest zasada chrono-dyfuzji, charakteryzująca się 3 etapami:

  1. Umieszczenie mikrokapsułek w tkaninie.
  2. Stopniowe uwalnianie substancji czynnych poprzez tarcie lub nacisk tkaniny na skórę podczas całego okresu kuracji.
  3. Przenikanie substancji aktywnych do skóry.

Dzięki tej specjalistycznej wiedzy firma Lytess jest obecnie uznawana zaeksperta w dziedzinie dermotekstyliów, będących połączeniem kosmetycznych formuł mikrokapsularnych (wyszczuplających, nawilżających, ujędrniających) i odpowiednio wykonanych tkanin, odpowiednio dobranych według ich przeznaczenia (korekcja, mikromasaż itp.).