SPECJALISTYCZNA WIEDZA LYTESS

TEKSTYLIA & SUBSTANCJE AKTYWNE DERMOKOSMETYCZNE

„Druga skóra”, mikromasaż, korekcja sylwetki. Lytess bez przerwy poszukuje i wprowadza tkaniny techniczne w celu opracowania i wytworzenia produktów o nieskazitelnej jakości.

Druga skóra

MODELUJĄCA, ELASTYCZNA, MIĘKKA dzianina dzięki mikrowłóknom poliamidu i elastanu oraz czystość bezszwowych linii w tekstyliach gwarantują 100% komfortu i dobrego samopoczucia.

Tkanina – Efekt „drugiej skóry”

MODELUJĄCO - KORYGUJĄCO – OPINAJĄCA dzianina, której wyjątkowa struktura zapewnia kompresję. Elastyczne i opinające sploty włókien, wyrafinowane i nieodznaczające się wykończenie oraz ukierunkowane działanie (biodra, pośladki, brzuch, biust itd.) zapewniają natychmiastową korekcję sylwetki.

Mikromasaż

EFEKT MIKROMASAŻU spowodowany podwójnym splotem włókien typu plastra miodu. Ucisk włókien na skórę naśladuje masaż wykonywany ruchami kolistymi. Dochodzi do przyspieszenia i usprawnienia mikro-krążenia krwi, co powoduje wyszczuplenie i redukcję cellulitu. Dzięki kompresji degresywnej od kostki do pośladka, mikromasaż przynosi natychmiastowe uczucie lekkości nóg.

 

SUBSTANCJE CZYNNE

Wyszczuplające, antycellulitowe, ujędrniające, napinające, nawilżające, przeciwzmęczeniowe, łagodzące. Na każdą naszą potrzebę Lytess wyszukuje i wybiera najlepsze substancje czynne, korzystając z bogactw naturalnych z całego świata oraz z osiągnięć naukowych w dziedzinie urody i zdrowia. Aby przekształcić działanie substancji aktywnych w efektywną i trwałą pielęgnację, Lytess łączy je w aktywne kompleksy zamknięte w mikrokapsułkach.

Przykłady substancji czynnych zawartych w mikrokapsułkach oraz efekty ich działania:

  • Kofeina & Forskolina - działanie wyszczuplające
  •  Czerwone winogrono & Czerwona alga - działanie drenujące, stymulujące mikrokrążenie
  • Ruszczyk kolczasty & Copaiba - działanie ujędrniające
  • Elemi - działanie napinające
  • Arnika - działanie łagodzące
  • Słodki migdał & Shea Masło - działanie nawilżające

Ekskluzywne formuły Lytess zostały zatwierdzone przez specjalistów branży kosmetycznej i odpowiadają obowiązującym normom prawnym.

MIKROKAPSULACJA & DERMOTEKSTYLIA

Mikrokapsułki, małe kuleczki o wielkości mikrona, wytwarzane w procesach fizykochemicznych, składają się z naturalnych substancji czynnych zamkniętych w polimerowej osłonce chroniącej i izolującej je od czynników zewnętrznych.

Mikrokapsulacja jest procesem polegającym na impregnacji i umieszczeniu mikrokapsułek pomiędzy włóknami tkaniny. W oparciu o ten proces firma Lytess wprowadziła unikalny system mikrokapsulacji, którego innowacyjna technologia umożliwia stopniowe uwalnianie się substancji czynnych z mikrokapsułek, przy zachowaniu ich właściwości działania.

Efekty działania są równomiernie rozłożone w czasie, dzięki czemu jest możliwe ich długotrwałe oddziaływanie, gwarantujące skuteczność popartą certyfikatami jakości.

Podczas ruchu ciała mikrokapsułki pękają, uwalniając zawarte w nich substancje o dobroczynnym działaniu dla skóry. To właśnie jest zasada chrono-dyfuzji, charakteryzująca się 3 etapami:

  1. Umieszczenie mikrokapsułek w tkaninie.
  2. Stopniowe uwalnianie substancji czynnych poprzez tarcie lub nacisk tkaniny na skórę podczas całego okresu kuracji.
  3. Przenikanie substancji aktywnych do skóry.

Dzięki tej specjalistycznej wiedzy firma Lytess jest obecnie uznawana za eksperta w dziedzinie dermotekstyliów, będących połączeniem kosmetycznych formuł mikrokapsularnych (wyszczuplających, nawilżających, ujędrniających) i odpowiednio wykonanych tkanin, odpowiednio dobranych według ich przeznaczenia (korekcja, mikromasaż itp.).